,

Poznejte život v korunách stromů a blízkém okolí

dscn1808

Zpestřete si svůj pobyt v Beskydské chalupě společně s rodinou či přáteli a vydejte se na krásnou procházku, například na nedalekou naučnou stezku Beskydské nebe.

Čekat na vás bude nedaleko frenštátských Horeček nejen dlouhá lávka, která se tyčí ve výšce až šestnácti metrů nad roklí potoka Vlčáku, ale také naučná přírodní stezka.

Na lávce najdete celkem 6 expozic, které se vám pokusí přiblížit život ptačích obyvatel a také krásná vyhlídka do korun stromů. Vy tak můžete z bezkonkurenční blízkosti pozorovat život a přírodu právě v korunách stromů. Věřte, že na odpočinek a celkovou relaxaci není nic lepšího, než si vyjít do přírody a poznat tak klidný život v místních lesích.

, ,

Dechberoucí výhled z Velkého Javorníku

Nádherný výhled z Velkého Javorníku

Přinášíme jeden z našich tipů na výlet v Beskydech, nejen pro ty, kdo se ubytují v naší Beskydské chalupě v Trojanovicích. Velký Javorník je jedno z míst, které byste stoprocentně neměli při vašem pobytu v Beskydech vynechat.

Výstup na tento nejvyšší vrchol Veřovických vrchů vám zabere sice trochu více času, nicméně odměnou je nádherný výhled do všech světových stran. Za krásného počasí můžete z vrcholu shlédnout například Lysou Horu, Smrk, Radhošť, Oderské vrchy či velkou část Ostravska. Dokonce se na vrcholu můžete i občerstvit v místní restauraci a zároveň si tak odpočinout. Stejně tak si tady můžete zakoupit razítko či turistickou známku a přidat si je do svého turistického deníku. A pro opravdu velké milovníky horské turistiky doporučujeme celodenní příjemnou tůru po celé délce Veřovických vrchů. Nazpět vás přiveze vlak, jehož trasa vede mezi obcemi podél této turistické trasy. Večer si pak po tůře můžete odpočinout u našeho domácího rybníčku.